Šimon Bařák
Stránky: simon-barak.link
E-mail:  simon@hlasem.com
Telefon:  + 420 777 967 627

Profil: 

Jsem frontend web developer, mám zkušenosti v grafickém designu a soustředím se na design webových aplikací a digitálních produktů. Na škole jsem vedl tým spolužáků, se kterým jsme vyhráli konkurz pro vizuální identitu Státního Zastupitelství České Republiky. V návaznosti jsem vytvořil architekturu, strukturu a modulární UI pro nové stránky instituce. V roční studijní pauze jsem pracoval na plný úvazek jako frontend developer pro společnost Solidpixels.net. Pro digitální produkt na tvorbu webových stránek jsem vytvářel UI komponenty ze kterých si potom klienti mohli zkládat své weby. Vystudoval jsem obor grafický design se zaměřením na digitální produkty na Vysokém učení technickém v Brně. Moje závěrečná práce Hlasem.com zpřístupňuje umělou inteligenci pro převod textu do řeči. Tento digitální produkt jsem rok navrhoval, stavěl a propagoval.

Poslechněte si rozhovor pro Český rozhlas. Hlasem.com vyšel článek na blogu VUT.

Web Designer pro Státní Zatupitelsví České Republiky

2017 – současnost, freelance

Vytvořil jsem nový vizuální systém pro státní zastupitelsví, který teď druhým rokem zavádíme. Práci můžete najít na mém behance účtu.

Frontend developer v Solidpixels.net

2018 – 2019, full-time

Solidpixels je moderní layout builder, srovnatelný s editory jako Wix nebo Webflow. V Solidpixels jsem pracoval jako frontend developer. Vytvářel jsem a uparvoval speciální UI moduly, například mapy, interaktivní vizualizace a jiné specifické moduly.

Digitální produkt Hlasem.com

2021 – bakalářská práce
Hlasem.com je uživatelsky přívětivý editor pro převod textu do hlasu. Backend je vytvořený s Microsoft Azure, frontend je vytvořený s technoligií react.js, next.js

Archiv pro krajinářské architekty

2019, freelance

Jako freelance developer spolupracuji s krajinářskými architekty MpArch. Na míru jsem pro ně navrhnul a postavil jejich webové stránky a archiv projektů. Prosím podívejte se na MpArch.cz.

Grafický editor pro Avager

SVG editor pro vytváření identity firmy avager, projekt zůstal u funkčního prototypu.


Design a frontend SPA aplikace pro NFCtron

Interní react aplikace pro společnost NFCtron, v aplikaci se nastavovali digitální produkty společnosti. Projekt byl neúspěšný a po třech měsících vývoje jsme s NFCtron ukočili spolupráci.